Red Lips x Jan Borysewicz “Gdy nie dzwonisz”

W tym roku Redlipsowy Mikołaj jest hojny muzycznie 🙂

W pierwszy dzień świąt postanowiliśmy sprawić fanom niespodziankę i zaprezentować w sieci długo wyczekiwany singiel “Gdy nie dzwonisz” nagrany wspólnie z Janem Borysewiczem.
Stonowany utwór zawiera w sobie wszystko co charakterystyczne dla każdego z artystów.

Pierwszy raz spotkali się w 2016 roku, kiedy Jan Borysewicz nagrywał płytę „Kawa i dym”. Ruda została zaproszona do udziału w tym krążku i zaśpiewała utwór „Zostanę z Tobą na zawsze”.
Ponownie na jednej scenie stanęli podczas jubileuszowego koncertu KOMBII „Królowie życia”, w którym wspólnie wykonali „Pokolenie”, a teraz RED LIPS z gościnnym udziałem Jana Borysewicza prezentują nowy utwór „Gdy nie dzwonisz”.

To autorska kompozycja Jana Borysewicza, do której tekst napisał Wojciech Byrski.
Pierwsza jej studyjna wersja powstała już dosłownie w 24 godziny po tym, jak Janek przedstawił nam próbne nagranie linii melodycznej wraz z tekstem.
Chwile później powstała gitarowa, a jednocześnie bardzo nastrojowa aranżacja, na której Ruda subtelnie położyła swój wokal.

Po wysłuchaniu wspólnie z Jankiem stwierdziliśmy, że zabrzmiała jak polska Sheryl Crow. Wyszło pięknie. – zdradza Lazer (producent, gitarzysta Red Lips).

Jan Borysewicz to legenda polskiej muzyki rockowej, to dla mnie ogromny zaszczyt wykonywać jego utwór, jeszcze kilka lat temu nie śniłam nawet o tym, że będę miała okazje go poznać osobiście, teraz Janek gra solo we wspólnie wykonywanej przez nas piosence. To dla mnie coś naprawdę wyjątkowego i dlatego wybraliśmy na datę premiery równie wyjątkowe okoliczności. To nasz gwiazdkowy prezent dla fanów. – dodaje Ruda (wokalistka Red Lips).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s