Marta Bijan “Melancholia” streaming party

Debiutancki album Marty Bijan “Melancholia” miał swoją premierę 21 września 2018 roku. Na płycie znalazło się trzynaście utworów, w tym akustyczna wersja jednego z największych hitów wokalistki “Poza mną”.

Cztery lata temu, Marta spróbowała swoich sił w programie ,X-Factor, gdzie zajęła drugie miejsce, w efekcie czego podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music Poland. Ma na koncie kilka oficjalnie wydanych singli i teledysków, ze świetnymi wynikami odtworzeń: ”Poza mną”, ”Mówiłeś”, „Śpiąca królewna”, “Lot na Marsa” oraz „Nasze miejsce”. Autorski materiał Marty Bijan to muzyka nawiązująca do artystycznego popu, utrzymana w melancholijnej stylistyce.

W swojej debiutanckiej płycie Marta osobiście zwraca się do słuchacza, publikując specjalny list, w którym wyjaśnia charakter swoich utworów, podaje ich chronologię (powstawały 7 lat) i wyjaśnia tytuł płyty. “Zapoznaj się z nią w samotności, przy zgaszonym świetle, a jeśli uda Ci się przebrnąć przez nią od początku do końca, wyjdź do ludzi, obejrzyj komedię i zapomnij o niej. Aż do następnego napadu melancholii”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s