Dolly x SIA “Here I Am”

Ikona muzyki country Dolly Parton ma do zrealizowania szereg projektów Netflix ustawionych w kolejce w najbliższej przyszłości. Jednym z nich jest Dumplin‘, film o nastolatku plus size, który jest zagorzałym fanem Parton. Film oparty jest na powieści o tej samej nazwie z 2015 roku i zawiera ścieżkę dźwiękową napisaną i nagraną wyłącznie przez samą Parton.

Wydana 30 listopada za pośrednictwem Dolly Records / RCA ścieżka dźwiękowa zawiera sześć całkowicie nowych oryginalnych kompozycji. Pojawiły się także nowe wersje poprzednich przebojów Parton, ponownie nagrane jako duety z pomocą m.in. Sii, Mirandy Lambert, Mavis Staples, Elle King i Alison Krauss.

Obecnie promując ścieżkę dźwiękową i film, Parton podzieliła się swoim duetem z niesamowitą Sią, który to jest zaktualizowaną wersją “Here I Am”. Utwór pierwotnie pojawił się na albumie Parton’s Coat of Many Colour z 1971 roku.

Dumplin’, w którym gra Jennifer Aniston i Danielle Macdonald, ma trafić do Netflix jeszcze w tym roku. Serwis streamingowy rozwija także nową serię antologii, której epizody będą oparte na hitach Parton.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s