Madox “Qrva”

Madox powraca po długiej przerwie; jego nowy album zapowiada nowa piosenka pt. “Qrva”. W sieci właśnie pojawił się klip.

– Dojrzewam artystycznie, zajmuję się coraz to nowszymi rzeczami, wchodzę w takie rejony muzyczne, o których nigdy nie myślałem, że mnie zainteresują. Moja pierwsza płyta była dosyć mroczna. Praca nad nowym materiałem nauczyła mnie nowych rzeczy: stawiamy przede wszystkim na silną melodię i przemyślany koncept albumu

– Jestem bardziej pozytywny. Wcześniej przypominałem “cierpiącą duszę”, o czym zresztą śpiewam w jednej z nowych piosenek. Z muzycznego i tekstowego mroku, melancholii wchodzę w erę światła. To dla mnie duża zmiana w nastawieniu do życia. Inspiruję się trapem, współczesną elektroniką, ale przy okazji tej płyty otworzyłem się na nieco bardziej akustyczne, gitarowe brzmienia.

– Wychowywałem się we Francji, w tak otwartym społeczeństwie, przesiąkniętym erotyzmem, miłością, wieloma smakami życia. Ta kultura jest we mnie, właśnie te smaki, zapachy, brzmienia. To cudowny, wspaniały naród, uwielbiam ich energie. Amerykanów lubię za pewność siebie i wszechobecny brokat. Ich koloryzowanie życia i gigantomania nie mają sobie równych.

– Życie w Polsce nauczyło mnie tego, by jak najmniej oczekiwać, niczego się nie spodziewać, tylko robić swoje i nie oglądać się na nikogo. Tu zrozumiałem, by nie patrzeć w przeszłość tylko żyć chwilą, cieszyć się na to, co jest i co dopiero nadejdzie. Patrzenie w przeszłość jest stratą czasu. Ważne jest tu i teraz. Wyciągam lekcję z każdego doświadczenia, złego czy dobrego, przyjemnego czy nie.

– Otworzyły się pewne możliwości, pojawiły się nowe plany. Naprawdę wszystko to co układałem sobie przez ostatnie lata może zmienić się o 180 stopni. Taka mała rewolucja. Trudno mi mówić o najbliższych planach. To co jest pewne, to mój występ na Enea Spring Break 21 kwietnia w Poznaniu oraz koncert na finałowej gali LGBT Film Festival 27 kwietnia w Warszawie.

~ MADOX

 

Wypowiedzi Madoxa podpierdoliłam z wywiadu dla Onetu :) 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s