Rekord “Reputation” w USA

Jak donosi serwis Billboard “Reputation” w ciągu pierwszych trzech dni dostępności na rynku, tj. od piątku do niedzieli, sprzedało się na terenie Stanów Zjednoczonych w liczbie przekraczającej 925 tysięcy egzemplarzy. Tym samym artystka pozbawiła Eda Sheerana i jego album ‚Divide’ tytułu najlepiej sprzedającego się krążka tego roku na tamtejszym rynku. Przypominamy, że wydany w marcu longplay irlandzkiego wokalisty sprzedał się do tej pory w USA w nakładzie 920 tys. Tuż za Brytyjczykiem i Taylor znajdują się aktualnie krążki od Kendricka Lamara (“Damn.“), Bruno Marsa (“24K Magic”) oraz soundtrack do filmu animowanego “Moana“.

„Po tym jak ‘Reputation’ rozeszło się w ponad 700 tysiącach egzemplarzy pierwszego dnia w Stanach Zjednoczonych, album dalej sprzedaje się w szybkim tempie. Na dzień 12 listopada (niedziela), krążek sprzedał się w liczbie ponad 925 tysięcy, jak donoszą wstępne raporty stworzone przez Nielsen Music” ~ Billboard.

Analitycy amerykańskiego rynku muzycznego spodziewają się najwyższego wyniku w karierze Swift, jeśli chodzi o sprzedaż krążka w pierwszym tygodniu. Aktualnie przewiduje się, iż po ‚Reputation’ w ciągu pierwszych 7 dni sięgnie w Stanach ok. 1.4-1.5 mln osób. Poprzedni album wokalistki ‘1989’ rozszedł się w ponad 1.29 milionach egzemplarzy w swoim premierowym tygodniu. “Reputation” najprawdopodobniej stanie się czwartym z rzędu longplayem 27-letniej artystki, który w ciągu pierwszych siedmiu dni od premiery przekroczy milion legalnie zakupionych kopii.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s